Еней — Про Великобританію
Еней

Про Великобританію

 

albena-bulgaria

 

Площа: 244,1 тисяча квадратних кілометрів
Чисельність населення: близько 58-и мільйони осіб
Столиця: Лондон
Валюта: фунт стерлінг
Державна мова: англійська.

 

Найбільш численна група - англійці (43 млн.); крім того, тут живуть шотландці (більш 5 млн.) і уельсци, або валлійці (близько 1 млн.).

Гірські райони Північної Шотландії і прилеглі острови населяють гели (близько 100 тис.) - так вони самі себе називають, англійці ж їх частіше називають хайлендерами (горцями). Гели зберегли ще свій древній кельтський (гельська) мова. Нерідко в повсякденному житті рідними мовами користуються також уельсци і ірландці. Всі три мови входять в кельтську мовну групу, тоді як англійська мова належить до німецьких. В Ольстері (Північна Ірландія) живе близько 500 тис. Корінних жителів острова - ірландців-католиків і приблизно 1 млн. Англо-ірландців і шотландо-ірландців. Такий склад населення склався тут у XVII - XVIII вв., В період посиленої колонізації Ірландії англійським урядом.

 

1 січня - Новий рік
2 січня - святковий день в Шотландії
17 березня - День св. Патрика в Північній Ірландії
28 березня - Страсна п'ятниця
31 березня - Пасхальний понеділок
5 травня - травневі банківські канікули (1-й понеділок травня)
26 травня - весняні банківські канікули (останній понеділок травня), 14 липня - День оранжистів (у Північній Ірландії)
25 серпня - серпневі банківські канікули (останній понеділок серпня)
25 грудня - Різдво
26 грудня - День Подарунків

 

Для отримання візи в Великобританію: заявник повинен подати свою заяву, біометричні дані (з відбитками пальців).

Для більшості візитів до Великобританії видається багаторазова віза відвідувача, терміном на 6 місяців. В деяких випадках віза відвідувача може бути видана для одноразового відвідування. Громадяни Росії, завдяки поступку по Імміграційним Правилам Сполученого Королівства, можуть не отримувати транзитну візу і вийти з транзитної зони аеропорту, якщо перебування на території Великобританії не більше 24 годин. Також можете подивитися свіжу інформацію тут http://helpvisa.com.ua/velikobritaniya 
 
Коротка інформація:
1. Акуратний дійсний закордонний паспорт. Термін дії не менше 6 місяців після закінчення туру, 2 вільні сторінки для візи та печаток. Якщо у туриста 2 паспорти, не обхідно здавати обидва, навіть якщо термін дії одного з них закінчився. Якщо турист нещодавно отримав новий паспорт, а старий здав – необхідно надати копії усіх сторінок старого паспорту.
 
2. Копія першої сторінки закордонного паспорту.
 
3. Копії усіх попередніх  віз (якщо були), навіть з використаних паспортів;
 
4. 2 кольорових глянцевих фото розміром 3,5*4,5, фото 80 % обличчя, без куточків, на світлому фоні, якісні, не скановані, нові.
 
УВАГА: фото не має бути використаним раніше у попередніх візах, внутр. паспортах, правах чи т.і.
 
5. Копія внутрішнього паспорту (усіх сторінок, включно з чистими);
 
6. Копія ідентифікаційного коду;
 
7. Анкета туриста - просимо Вас заповнювати нашу анкету;
 
8. Копія свідоцтва про шлюб/розлучення;
 
9. Копія свідоцтва про народження залежних дітей (навіть якщо не їдуть у тур);
 
10. Довідка з банку про наявність рахунку з залишком який покриває усі витрати на поїздку (вартість туру, авіа перельоту, візи та ін.) + не менше 100 долларів на день перебування та рух по рахунку за останні 3;
 
11. Копія банківської картки;
 
12. Довідка про зарплату з місця роботи, оформлена на фірмовому бланку з усіма даними фірми, завірена мокрою печаткою фірми. У довідці вказати Вашу посаду, зарплату за останні шість місяців (таблицею) та дату прийняття на роботу. Обов'язкова фраза про те, що на період відпустки робоче місце зберігається та, що довідка видана за місцем вимоги.
 
13. Фінансові гарантії з перекладом (копії прав власності на нерухомість, земельні ділянки, автомобілі та ін.).

Детальніше про візу в Великобританію

 

Більшість англійців належить до англіканської церкви, але є католики, іудеї, індуїсти, мусульмани.

 

Держава розташовується на Британських островах (острів Великобританія і північно-східна частина острова Ірландія, велика кількість дрібних островів і архіпелагів, Нормандські острови, Оркнейські острови, Шетландские острови).

Омивається: Атлантичним океаном і Північним морем, а південно-східне узбережжя розташовується всього в 35 км від північного узбережжя Франції, які розділені Ла-Маншем.
 
Клімат: помірний океанічний. Погода нестійка, рвучкі вітру і тумани присутні протягом року. Завдяки теплій течії Гольфстрім, зими тут м'які і вологі.

 

Англійці ввічливі, педантичні в питаннях, що стосуються дотримання правил і законів. Під час розмови не варто зачіпати теми про гроші, особисте життя та Північної Ірландії. Тут також прийнято кожен день переодягатися в щось нове, стиль при цьому може бути будь-яким.


 

Для англійської кухні характерно досить консервативне приготування їжі практично без використання соусів і гострих спецій. Дуже популярні рибні та овочеві страви, а також смажене в різному вигляді м'ясо. Національний напій - чай, його п'ють зазвичай з молоком і цукром.

Дуже рекомендується спробувати баранячі відбивні з соусом з лимона, коріандру, йогурту і м'яти, знамениті британські стейки і біфштекси, разнообразнейшую копчену рибу, гарячі оладки з маслом і здобні коржики і, звичайно, незліченну кількість видів пудингів.

Спиртні напої в Великобританії також досить традиційні - пиво, віскі і джин всіх видів, а також знамениті ель і сидр.

 

   

В Лондоні близько 80 театрів, більше 30 музеїв, серед яких особливо популярні Британський музей, музей Вікторії і Альберта, музей природної історії, історії Лондона, музей історії імперських воєн, музей транспорту в Ковент-Гардені, чарівний музей дитячих іграшок, знаменитий Музей воскових фігур мадам Тюссо, галерея Тейт, Національна Галерея і інститут Курто - найбільші зібрання живопису і скульптури і безліч інших.

В країні також є й кілька курортних районів: Бат, Челтнем і Вестон-Сьюпер-Мер - приморські рекреаційні зони з прекрасними мінеральними джерелами, які використовувалися ще римлянами. Лемингтон, Лландріндод, Білт, Ллануртід, Харрогіт і Бакстон - відомі бальнеологічні курорти.
 
   
Серед природних пам'яток Великобританії не можна не згадати знамените озеро Лох-Несс в Шотландії, де за переказами живе водне чудовисько Нессі. Любителі озер і відпочинку на воді неодмінно повинні побувати в Озерному краї (графства Ланкашир і Камбрія), де розташований найбільший в Англії національний парк.
 
Притягальні порізані фіордами прямовисні берегові скелі Гебридських островів, найкрасивіший з них - острів Айона. Варто відвідати і Оркнейські острови, в тому числі орнітологічний заказник на острові Бас Рок (Bass Rock). Серед визначних пам'яток Лондона особливо відомі Вестмінстерське абатство (XIII - XVIII ст.), Собор св. Павла (XVII-XVIII вв.) - Головний протестантський собор столиці, замок Тауер (XI - XIV ст.) - Середньовічна фортеця, що служила місцем ув'язнення політичних злочинців , Букінгемський палац, знаменитий на весь світ Біг-Бен, Трафальгарська площа, 16-тонний дзвін Біг-Бен.
 
В Лондоні близько 80 театрів і більше 30 музеїв, серед яких Британський музей, музей Вікторії і Альберта, музей природної історії, історії Лондона, історії імперських воєн, дитячих іграшок, воскових фігур мадам Тюссо, галерея Тейт, національна галерея, музей Шерлока Холмса та інші . Безперечна визначна пам'ятка міста - найстаріший в Європі метрополітен, який почав працювати в 1863 р.
 
Стретфорд на Евоні - місто, де виріс і жив видатний драматург - Вільям Шекспір​​. Там знаходяться Будинок-музей Шекспіра і Королівський шекспірівський театр. В Шотландії інтерес у туристів викликає палац Холирудхауз в Единбурзі, музей Келвінгроув в Глазго, національний природний музей "Сноудонія" із замком Брін Брас, де є парк з водоспадами, Музей Лох-Неського чудовиська.
 
Містечко Вейл оф Ніт поблизу Національного парку Брекон Біконс називають краєм водоспадів. В Уельсі варто подивитися замок Харлех, що підноситься на скелі в центрі Уельсу, замок Конві, замок Боумаріс на острові Англсі і вражаючий замок Кернарфон, замок Кастелл Кох з чинним підйомним мостом, собор XII в. в містечку Сейнт-Девідз, де зберігаються мощі Святого Дейвіда, покровителя Уельсу.
 
Едінбург знаменитий однойменною замком, церквою св. Маргарити (XI ст.), Замком Касл-Рок, королівською резиденцією в Шотландії (палац Холірод).
 
Дуже живописні церква св. Жиля (XV ст.), Будівлю шотландського парламенту (1639), будинок протестантського реформатора XVI в. Джона Нонсо. Любителям мистецтва завжди раді в національній галереї Шотландії і в портретній галереї. Королівський музей, музеї сучасної історії та історії Шотландії - будуть також цікаві.
 
   

 

Магазини і бутики працюють з 9.00 до 17.30, великі - до 20.00 в будні дні, з 9.00 до 12.00 в суботу. Неділя - вихідний.

Лондон-світова столиця моди, глобальний шопінг центр, столиця шопоголіків і рай для любителів отоварюватися і годинами гуляти по магазинах!
Тут можна знайти все: від техніки до фірмової дамської сумочки! А головне все це за неймовірними цінами. Тут поради, для тих, хто їде в Лондон «За покупками». Шопінг райони, недорогі магазини Лондона, таблиця розмірів, години роботи та правила Такс Фрі (Tax Free).
 
Як сувеніри з Великобританії часто привозять фарфор, скло, книги, трубки "a la Шерлок Холмс". Тут можна придбати справжній англійський чай з кенійським бергамотом і з жасмином.

 

 

У багатьох ресторанах, кафе плата за обслуговування включена в загальний рахунок і складає 10-15% від вартості замовлення. Якщо ні - чайові прийнято давати в розмірах цієї суми. Таксистам дають чайові в розмірі 10% від суми на лічильнику, послуги носія - від 70 пенсів і залежать від категорії готелю.

 

Дозволено безмитне ввезення 200 шт. сигарет або 50 шт. сигар або 250 г тютюну. Дозволений провезення 1 л міцних спиртних напоїв (міцністю більше 22`) або 2 л міцністю менше 22 ', сувенірів і подарунків - на суму не більше 28 футів. Заборонено ввезення всіх видів живих птахів і їх яєць, а також рослин і тварин. На наявні ліки бажано взяти рецепт лікаря, що підтверджує необхідність в ліках.

 
Корисна інформація: Сполучене Королівство має суверенітет над сімнадцятьма територіями, які не є складовою частиною Великобританії: 14 Британських заморських територіях  і три Коронних Землі.
 
Чотирнадцятьма заморська територія є: Ангілья (столиця Валлі), Бермуди (столиця Гамільтон), Британська антарктична територія (столиця Ротера), Британська територія в Індійському океані (столиця Дієго-Гарсія), Британські Віргінські острови (столиця Род-Таун), Гібралтар (столиця Гібралтар), Кайманові острови (столиця Джорджтаун), Острів Монтсеррат (столиця Плімут), Острів Святої Єлени (столиця Джеймстаун), Острів Піткерн (столиця Адамстаун), Острови Теркс і Кайкос (столиця Коберн-Таун), Фолклендські острови (столиця Порт-Стенлі ), Південна Георгія та Південні Сандвічеві острови (столиця Грютвікен) і Суверенні Військові Бази на Кіпрі (столиця Епископи) [29]. Варто також відзначити, що британські претензії на Антарктику не є загальновизнаними [30] наявність військових баз на Кіпрі оспорюється Республікою Кіпр, а права на Фолклендські острови - Аргентиною. Разом заморські території займають 1727527 км ² (без Британської Антарктичної території - 18127 км ²), а їх населення становить 260 000 осіб. Ці території - залишки Британської імперії і спеціально проголосували за можливість залишитися британськими територіями.
 
Коронні землі є володіннями Корони, на відміну від заморських територій [32]. Сюди входять балів Нормандських островів Джерсі і Гернсі в протоці Ла-Манш і Острів Мен в Ірландському морі. Площа всіх трьох Коронних земель становить 766 км ², а населення - 235 000 чол.

 

 

Обміняти валюту на фунти стерлінгів можна в будь-якому відділенні банку або обмінних пунктах. При собі необхідно мати паспорт. Комісійні банку становлять 0,5% - 1%.


 

Дзвонити можна з міських телефонів-автоматів (10 пенсів), але зручніше купити телефонну картку. Телефонна карта продається в аеропорту, в магазинах і тютюнових кіосках. Код країни: +44. Коди деяких міст: Лондон (171 або 181), Бірмінгем (121), Манчестер (161), Глазго (141), Ліверпуль (151), Лідс (1113), Шеффілд (1114), Единбург (131), Белфаст (1232) , Кардіфф (1222). Хвилина розмови з Києвом коштує близько 2 фунтів. Дзвінок за допомогою оператора дорожче, ніж з телефону-автомата, а з 18:00 до 6:00 по буднях діє пільговий тариф (по вихідних - цілодобово).


 

 

Міжнародна довідкова - 153,
Міжнародні телеграми - 190,
Довідки по Лондону - 142,
Пожежна охорона, поліція і швидка допомога - 999 і 112.
Дорожня аварійна служба: (0800) 822-87-82 (Автомобільна асоціація) або (0800) 888-77-66 (Королівський автомобільний клуб).

 

 

1. Акуратний дійсний закордонний паспорт. Термін дії не менше 6 місяців після закінчення туру, 2 вільні сторінки для візи та печаток. Якщо у туриста 2 паспорти, не обхідно здавати обидва, навіть якщо термін дії одного з них закінчився. Якщо турист нещодавно отримав новий паспорт, а старий здав – необхідно надати копії усіх сторінок старого паспорту.

2. Копія першої сторінки закордонного паспорту.

3. Копії усіх попередніх  віз (якщо були), навіть з використаних паспортів;

4. 2 кольорових глянцевих фото розміром 3,5*4,5, фото 80 % обличчя, без куточків, на світлому фоні, якісні, не скановані, нові.

УВАГА: фото не має бути використаним раніше у попередніх візах, внутр. паспортах, правах чи т.і.

5. Копія внутрішнього паспорту (усіх сторінок, включно з чистими);

6. Копія ідентифікаційного коду;

7. Анкета туриста - просимо Вас заповнювати нашу анкету;

8. Копія свідоцтва про шлюб/розлучення;

9. Копія свідоцтва про народження залежних дітей (навіть якщо не їдуть у тур);

10. Довідка з банку про наявність рахунку з залишком який покриває усі витрати на поїздку (вартість туру, авіа перельоту, візи та ін.) + не менше 100 долларів на день перебування та рух по рахунку за останні 3;

11. Копія банківської картки;

12. Довідка про зарплату з місця роботи, оформлена на фірмовому бланку з усіма даними фірми, завірена мокрою печаткою фірми. У довідці вказати Вашу посаду, зарплату за останні шість місяців (таблицею) та дату прийняття на роботу. Обов'язкова фраза про те, що на період відпустки робоче місце зберігається та, що довідка видана за місцем вимоги.

13. Фінансові гарантії з перекладом (копії прав власності на нерухомість, земельні ділянки, автомобілі та ін.).

- See more at: http://eneytour.com/index.php/vizy/viza-v-velykobrytaniiu#sthash.kqHAbz9B.dpuf
  • Друк
  • Email
Увійти

Зареєструватися


JoomShaper