Еней — Замки та вина Закарпаття --- 2 дні / 1 ніч
Еней

Замки та вина Закарпаття --- 2 дні / 1 ніч

ЗАМКИ ТА ВИНА ЗАКАРПАТТЯ

Івано-Франківськ – Чинадієво – Мукачево – Берегове – Іза – Міжгір’я – Колочава – Івано-Франківськ

2 дні / 1 ніч

 

1 день 06:00 год – виїзд з Івано-Франківська.
Чинадієво. Елегантний мисливський замок-палац графів Шенборнів знаходиться в урочищі Берегвар на околиці Чинадієво, що в 10 км. від Мукачево. Австрійський архієпископ Л. Ф. Шенборн у 1728 р. отримав в подарунок від імператора Карла VI землю а районі Мукачево. Нові власники обрали мальовниче урочище Берегвар для проведення полювань та побудували дерев’яний мисливський замок. У 1890 р. Е. Ф. Шенборн збудував на його місті чудовий кам’яний замок-палац. Романтичний вид французьких замків епохи Людовіка XIV надає будівлі еклектична архітектура з домінуванням елементів неоготики та ренесансу. За основу проекту взятий астрономічний рік: 365 вікон відповідають кількості днів у році, 52 кімнати – кількості тижнів, а 12 входів – кількості місяців. Будівлю прикрашають численні башти, флюгери, яскрава черепиця, кольорові вітражі, геральдична ліпнина. А на часовій башті можна бачити родинний герб Шенборнов зі львом і короною.
Мукачево. Древній замок Паланок видно, з якого б ви боку не наближалися до Мукачева. Овіяний легендами і бойовою славою, він увінчує своїми могутніми фортечними спорудами одиноку гостроверху сопку на довколишній рівнині. Мукачівський замок - визначний воєнно-архітектурний пам'ятник середньовіччя - був збудований для охорони і контролю торгових і воєнних шляхів, що схрещувалися тут. Один із цих шляхів проходив через Верецький перевал і в сиву давнину називався Великими руськими воротами. Біля м. Мукачева він виходив у Середньо-дунайську низовину, з'єднуючи її з Східною Европою. Це був один з тих історичних шляхів, яким переселялися народи. Тут проходили, витісняючи один одного, гунни, обри, готи і багато інших народів і племен.
Берегове. Чим корисний берегівський басейн?
Термальні купелі
міста є широко розповсюдженими природними кремнистими термальними водами і за окремими характеристиками можуть бути віднесені до так званих кремнистих терм – азотно-вуглекислих, азотно-метанових та вуглекислих на основі хлоридно-натрієвого складу різної мінералізації і т. д. Термальні води цього регіону утворились внаслідок оточуючих гір вулканічного походження. Зі збільшенням температури води збільшується і мінералізація – внаслідок цього росте концентрація натрія, кремнєвої кислоти, фтора, сульфата-іона, хлор-іона, та інших корисних елементів. Лікування термальною водою рекомендовано при різних захворюваннях і не тільки вищезгаданих: ревматичні пороки серця дорослих і дітей, 1 стадія активності процесу недостачі кровообігу, 1 початкова і 2 стадії гіпертонічної хвороби, варикозне розширення вен, тромбофлебіт, захворювання опорно-рухового апарату, поліартрити нетуберкульозного характеру, захворювання хребта, остеохондроз, травматичні порушення кісток, м'язів, суглобів, захворювання центральної і периферичної нервової системи. Цікаво, що басейн зводили в 60-х роках минулого століття як частину бази для радянських спортсменів, але пізніше геологи виявили, що вода має цілющі властивості, і тепер басейн можуть відвідувати й звичайні громадяни.
А також дегустація найкращих марочних вин Закарпаття у стародавніх винних підвалах та дегустація вин приватних господарів Берегівського району.
Орієнтовно о 19:00 поселення в готелі. Вечеря. Час для відпочинку. Ночівля.
2 день Сніданок. Виселення з готелю.
Іза. Оленяча ферма та виставка-продаж виробів з лози.
Міжгір’я. Дегустація живого пива.
Колочава. Одне з найгарніших сіл Закарпаття, в якому розташовано 10 музеїв, 20 пам’ятників, 50 визначних історичних місць, найвідоміші з яких музей народної архітектури та побуту “Старе село”, музей залізничної справи “Колочавська вузькоколійка”, музей “Церква святого Духа”, чотири бункери Лінії Арпада, музей місцевих повстанців “Бункер Штаєра” та музей “Колочавський бокораш”, а в корчмі “Старе село” можна почастуватися і побачити сценки із життя горян.
Одним з найпопулярніших музеїв є музей-скансен «Старе село» - перший сільський музей архітектури та побуту на Закарпатті. Відвідавши його, ви потрапите у село стародавньої Верховини, побачите кілька тисяч самобутніх колочавських експонатів, які ознайомлюють із 300-річною історією культури та побуту місцевих жителів. Історичні пам’ятки різних часів та різноманітних верств населення відтворюють спосіб життя верховинців як за соціальним статусом (бідняки, середняки), так і за видом діяльності (вівчарі, лісоруби, шевці).
Орієнтовний час повернення до м. Івано-Франківськ о 20:00 год.
 

ВАРТІСТЬ ТУРУ ПІД ЗАПИТ

*мінмальна група 15 осіб

У вартість входить:

• проїзд автобусом по маршруту;
• ночівля в приватних міні-готелях (1 ніч);
• супровід гіда-екскурсовода;
• екскурсійне обслуговування;
• страхування на час подорожі.

Додатково оплачуються: вхідні квитки в туристичних об’єктах та харчування.

Вартість вхідних квитків:

• територія замку Шенборна (загальний – 15 грн., учні – 10 грн.);
• замок Паланок (загальний і студентський – 40 грн., учні – 20 грн.);
• термальний басейн в Берегово (загальний – 150 грн./2 год., діти дошкільного віку – 70 грн./год.);
• дегустація вин (80 грн./особа, екскурсія без споживання вина 40 грн./особа);
• Бункер лінії Арпада у В.Грабівниці (дорослі – 20 грн., діти до 10 років – 10 грн.);
• Етнографічний музей скансен «Старе село» і Музей історії залізниці “Колочавська вузькоколійка”, Філіал музею лісу і сплаву “Колочавський бокораш” (загальний, пенсіонери, студенти - 50 грн., школярі – 20 грн.);
• Музей “Церква святого Духа” (загальний, пенсіонери, студенти - 10 грн., школярі – 5 грн);
• частування і сценки з життя горян в колочавській корчмі “Старе село”, в меню входить: сало, часник, огірок, хліб, весела карпатська водичка (50 грн./особа при групі від 10 осіб);
• оленяча фірма: загальний, пенсійний і студентський - 20 грн., школярі – 10 грн., хто буде мати роги більші як в оленів, то пустят го задурно.

 

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
  • Друк
  • Email
JoomShaper