Еней — Золота підкова Львівщини: Унівська Лавра та замки Львівщини
Еней

Золота підкова Львівщини: Унівська Лавра та замки Львівщини

ЗОЛОТА ПІДКОВА ЛЬВІВЩИНИ

Івано-Франківськ (08:00) – Унів – Олесько – Підгірці – Золочів – Івано-Франківськ

 
Підгорецький замок

Свято-Успенська Унівська лавра – один з найдавніших монастирів на території України. Монастир оборонного типу заснував в кінці XIV ст. князь Федор Любартович. До середини XV ст. обителю опікувалися князі роду Гедиминовичів. Згодом Унів перейшов в спадкове володіння князів Лагодовських, які в 1549 р. побудували над цілющим джерелом оборонну кам’яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці з баштою-дзвіницею, а також оборонні мури з чотирма кутовими баштами. Навколо фортеці був глибокий рів з водою та високий вал. Зберігся надгробок Лагодовського – один з кращих зразків західноукраїнської скульптури епохи Ренесансу. В XVII-XVIII ст. при монастирі діяла типографія стародруків. Після входження краю в Австрійську імперію обитель була закрита і перебудована в резиденцію митрополита. Монашество відродив тут митрополит Андрій Шептицький, передавши монастир монахам Студійського уставу. У 1919 р. обитель отримала статус лаври. Головна святиня – копія Унівської чудотворної ікони Богородиці. Нині Унівський монастир-фортеця - це не тільки значний духовний осередок Галичини, а й визначна пам'ятка оборонної архітектури XVI - XIX ст., яка приваблює шанувальників української старовини.

Понад шість століть стоїть Олеський замок на високому пагорбі, свідок і учасник багатьох подій, що навічно увійшли в історію. По-різному складалася доля замку протягом довгого його існування був він твердинею і воїном, що до останньої змоги відстоював свою незалежність; був він бранцем, за володіння яким змагались королі; був він розкішним палацом, наче королівською резиденцією з притаманною їй пишністю,   Історію Олеського замку прийнято відлічувати з XIII ст., Від часу, коли орди хана Батия (імовірно, на початку 1241 року) знищили місто Пліснеськ, що за 10 км від Олесько.

Підгоре́цький за́мок або Палац в Підгірцях – пам'ятка архітектури епохи Ренесансу, що стоїть у селі Підгірці на схилі мальовничого узгір'я, яке в північному напрямку каскадом спадає до розлогої долини. Замок було збудовано протягом 1635-1640 років під керівництвом архітектора Андреа дель Аква за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Він є одним із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Фасади Підгорецького замку мають відверто "французький слід". Тричастинна композиція ризалітів простежується, як у замках Франції та у палацах, побудованих за їх взірцями. Палац називали "польським Версалем"... Саме цю споруду зробили Лувром, коли знімали усім відомий пригодницький фільм «Д'Артаньян і три мушкетери». Тут проходили різні частини "Марлезонського балету" і саме сюди Д'Артаньян привіз підвіски від герцога Бекінгема.

Золочівський замок збудований за проектом невідомого італійського архітектора на кошти Якуба Собєського у 1634 році як оборонна фортеця. У дворі замку є два палаци. Більший з них має назву Великого палацу, а навпроти виїзної вежі знаходиться Китайський палацик – унікальна пам’ятка архітектури. Таких палациків налічується лише три в Європі (Сан-Сусі, Петергоф, Золочів). Палац має вигляд двоповерхової шпилястої ротонди з одноповерховими бічними прибудовамияк оборонна фортеця. В`їздова вежа, Китайський палац, великий житловий палац творять прекрасну ренесансну гармонію. Впродовж віків замок — фортеця, королівська резиденція, панська садиба, тюрма, навчальний заклад. Нині Золочівський замок — музей-заповідник, відділення Львівської картинної галереї.
 

У вартість входить:

• проїзд комфортабельним автобусом по маршруту;
• супровід гіда-екскурсовода;
• екскурсійне обслуговування;
• страхування на час подорожі.

У вартість не входить:

• вхідні квитки на екскурсійні об’єкти:
• олеський замок - 45 грн./ дор., - 30 грн./ студ., - 9 грн./ дит. + загальна екскурсія 150 грн./група;
• підгорецький замок (територія замку: - 30 грн./ дор., - 9 грн./ дит.; підземелля: - 10 грн./ дор., - 5 грн./ дит.);
• золочівський замок (великий палац: - 45 грн./ дор., - 30 грн./ студ., - 9 грн./ дит.; китайський палац: - 30 грн./ дор., - 20 грн./ студ., - 9 грн./ дит.) + загальна екскурсія 150 грн./група.

 

podgoreckij zamok екскурсія в Золочівський замок

екскурсія Олеський замок екскурсія унівська лавра
Оцініть матеріал!
(59 голосів)
  • Друк
  • Email

Коментарі  

 
#5 Super User 20.07.2015, 17:57
Вітаємо Оксана. Ви можете дізнатись ціну на липень у графіку екскурсій http://eneytour.com/index.php/tury/tury-po-ukraini/grafik-ekskursij
Цитата
 
 
#4 Оксана 10.07.2015, 10:49
Підкажіть будь ласка ціну станом на липень 2015р.??
Цитата
 
 
#3 Marina1611 05.07.2015, 07:15
Була вражена красою природи та величезним багатством історичних скарбів Львівщини. Проживши 15 років на Івано-
Франківщині не знала про таку кількість замків поблизу. Випадково потрапивши на екскурсію (запросили друзі) була приємно вражена європейським сервісом (новенький та дуже чистий автобус, ввічливий та терплячий гід), низькими цінами на екскурсію, організацію (чекання екскурсовода не займало більше 5 хвилин). Приїхала з екскурсії з приємними враженнями, втомлена, але щаслива від гарного та пізнавального дня.
Цитата
 
 
#2 Тая 22.06.2015, 18:04
Екскурсія вийшла захопливою і пізнавальною. Враження багато в чому залежать від гіда, у нас був дуже професійний. Особливо сподобався Золочівський замок. Цікаві експозиції на різні теми. У Китайському Палаці провоят чайну церемонію. Обов'язково варто піднятися нагору на стіни замку і погуляти по периметру.
Цитата
 
 
#1 nata 18.06.2015, 16:54
Екскурсійний тур "Золота підкова Львівщини" (3 замки) дуже сподобався. На екскурсію виїхали комфортабельним автобусом з дуже обізнаним гідом. Поїхала на цю екскурсію заради побачення з Олеським замком. Бачила цей замок у декількох фільмах, зокрема фінальну сцену в "Огнем і мечем", тому і мріяла побачити його. І маю сказати ця зустріч мене не розчарувала. Таємничий, величний замок, красиві пейзажі навколо замку, чудова паркова зона. Є на що подивитись і чим помилуватись. Підгірський замок з садово-парковою зоною, Золочівський палац також мені сподобались. Єдине що не сподобалось - мало часу - кожен палац достойний більшого часу на відвідини
Цитата
 
Увійти

Зареєструватися


JoomShaper