Еней — Зарваниця + Теребовля
Еней

Зарваниця + Теребовля

zarvanytsa  monastir 1

ЗАРВАНИЦЯ, ТЕРЕБОВЛЯ

Зарваниця. У невеликому — всього півтори сотні дворів — селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільщини розміщений один з п’ятнадцяти світових духовних Богородичних центрів, визнаних Вселенською католицькою церквою. За своїм релігійним та історичним значенням він прирівнюється до славнозвісних Києво–Печерської та Почаївської лавр. Ще в 1867 році Ватикан надав чудотворній зарваницькій іконі Матері Божої паломницький статус, а в наші дні її щорічно відвідують сотні і сотні тисяч паломників з усього світу.

Що ж до чудотворної ікони, то вона має свою непросту історію і належить до найдавніших в Україні. Упродовж століть усе навколо не раз руйнувалося, але вона дивом залишалася неушкодженою. А в 1867 році відбулася її урочиста коронація — тодішній Папа Пій IХ надав їй відпустового статусу, тобто підтвердив особливу Божу благодать для всіх, хто приходить до Зарваниці на прощу спокутувати гріхи.

Марійський духовний комплекс у Зарваниці - Собор Зарваницької Божої Матері, надбрамна церква Благовіщення, чотириярусна дзвіниця, співоче поле на 50 тисяч місць. На території собору знаходиться цілюще джерело. Все це було побудоване заново і проведена реставрація до 2000-річчя Різдва Христового. Біля собору знаходиться чотириярусна дзвіниця заввишки 60-75 метрів. На ній встановлено п'ять дзвонів, виготовлених в Україні та у відомій дзвонарні Фальчинських у Перемишлі (Польща). Ця дзвіниця вражає своєю величчю.

Дорога, що веде від Марійського комплексу вгору, приводить до монастиря студитів з церквою Різдва Пресвятої Богородиці. Сама дорога є Хресним шляхом, по її боках встановлені скульптурні композиції, що зображають шлях Христа на Голгофу.

Теребовля. Одне з найдавніших міст України, вперше згадується під 1097. Наприкінці XI ст. було центром удільного Теребовлянського князівства, до якого входили землі південносхідної Галичини, Поділля, Буковини. Після спорудження у 1366 замку Теребовля загарбана Польщею, ввійшла в число її прикордонних укріплень.

В 1594 фортецею оволодів селянський ватажок Северин Наливайко. У часи визвольної війни 1648–1654 місто стало одним з центрів боротьби проти польського панування на галицькому Поділлі. Зазнало спустошливих нападів татарських і турецьких завойовників. Під час останньої навали 1688 був зруйнований замок.

ВАСИЛІЯНСЬКИЙ МОНАСТИР, XVI ст. Відомий як «Підгірянський» або «Угорницький». Мав оборонний Щ характер. Збереглися лише руїни: дві вежі з бійницями, мури будівель. Один з найцікавіших оборонно-монастирських комплексів Поділля періоду пізнього ренесансу.

ЗАМОК, 1631. На важкодоступній горі над рікою, на місці городища XI ст. Стіни замку до 4–5 м товщини. Збереглися руїни. МОНАСТИР КАРМЕЛІТІВ, 1635–1639. Мав оборонний характер. Належить до споруд ренесансно-бароккової архітектури.

У вартість входить: проїзд автобусом по маршруту, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування.

Додатково оплачуються: вхідні квитки, харчування. 

Оцініть матеріал!
(95 голосів)
  • Друк
  • Email
Увійти

Зареєструватися


JoomShaper