Еней — В гості до трембітаря
Еней

В гості до трембітаря

В ГОСТІ ДО ТРЕМБІТАРЯ

Івано-Франківськ (08:00) – Верховина – гора Швейково – Яремче – Івано-Франківськ

 

Пропонуємо Вам чудову мандрівку по Карпатах.

Маршрут "У гості до трембітаря" розпочинається від пам’ятного знака в місті Верховина: "Ось і Жаб’є, Гуцульська столиця…". Екскурсія в минуле Гуцульщини та історія сьогодення.

Далі маршрут продовжується на присілок Швейково. Стежка лягає через струмки та перелази. Перший пагорб - гора Швейково, - відкриває нам панораму центру Верховини, вид на гору Магурка (1024 м. над р.м.) та Чорногірський хребет. Панорама захоплююча. На висоті 700 м. над р.м. біля ошатної дерев’яної хати, нас зустрічає в гуцульській одежі грою на трембіті трембітар. Звук трембіти, який ввібрав в себе і чари гір і Карпатську незвідану силу громовиці заворожує всіх. Гостинно запрошує він гостей до хати-музею, де відтворено старовинний побут гуцулів. Музей багатий на гуцульський одяг та гуцульські музичні інструменти.

Всім цікава розповідь про трембіту, яка є символом Гуцульщини, та початком всіх свят та фестивалів на Верховинщині. А найбільше наш трембітар заворожує всіх грою на багатьох гуцульських інструментах, які є в його колекції: трембіті, дудці, цимбалах, теленках, флоярах, дримбі, скрипці та дає можливість попробувати всім бажаючим зіграти на тому чи іншому інструменті. 

Після екскурсії кожен бажаючий може вдягнутися в національний одяг та сфотографуватися на фоні Верховини, гори Магура, Чорногірського хребта чи під смерічками з грибочками на царинці. Маленьким відвідувачам теж цікаво, бо вони грають, вдягаються в маленьких гуцуликів, а ще розглядають та годують кроликів, козочку – це їм найцікавіше. І вражень їм вистачає надовго.

Після відпочинку та отримання цілої купи позитивних емоцій в трембітаря, піднімаємось вище по горі Швейково. Дорога лягає смерековим плаєм. Цілющі пахощі лісу не залишають нікого байдужими до Карпатської краси. На вершині гори Швейково (920 м.), у всіх просто захоплює дух від побаченої краси: відкривається панорама всієї Верховини, частина села Ільці, Красник, а за Магурою село Замагора, г. Кринта.

Похід верхами, чарівні і неповторні краєвиди, розповіді про стежки, плаї, горби та людей нашого краю, легенди про гори, про О. Довбуша та відважних опришків не залишають нікого байдужими до краси Верховини, землі Карпатської, землі синіх гір та кришталевих потоків до талановитих і працьовитих людей цього казкового краю.

За бажанням, пропонуємо відвідати музей "Тіні забутих предків" та Музей Гуцульської Магії з відвідуванням таємничого місця сили, визначеного гуцульськими мольфарами.

На зворотній дорозі - відвідування Яремче та водоспаду "Пробій".

 
У вартість входить:

• проїзд комфортабельним автобусом;
• супровід гіда-екскурсовода;
• екскурсійне обслуговування в музеях;
• страхування на час подорожі.

Додатково оплачуються вхідні квитки в туристичних об’єктах:

• музей "Трембітаря" – 20 грн./ особа;
• музей "Тіні забутих предків" – 15 грн./ дор., 7 грн./ дит.;
• музей Гуцульської Магії – 20 грн./ особа.

 

Оцініть матеріал!
(68 голосів)
  • Друк
  • Email

Коментарі  

 
#5 Ніна 17.05.2015, 13:04
Якщо вам кортить відчути справжній дух карпатьських гір, вам просто необхідно відвідати цю екскурсію! Трембіта передає увесь той яскравий колорит, який ми звикли уявляти собі, читаючи Коцюбинського.. . Дуже задоволена екскурсією: чуйний та уважний гід, цікаві музеї, незабутні краєвиди надовго закарбувалися у моєму сердці!
Цитата
 
 
#4 Олена 17.05.2015, 09:01
Ми з чоловіком 25 квітня їхали до брата у гості, він нам порекомендував одноденну екскурсію до трембітарів, я про них чула але ніколи не бачила, нас взяла цікавість, ми одразу додзвонились до менеджера і домовились. Наступного дня ми зранку поїхали на екскурсію. Там нас трембітар пригостив медовухою, добра була, настрій покращився одразу,ми додому собі пару пляшок взяли. Мені все сподобалось, а от чоловік трохи стомився. Трембітарі підкреслюють дух Карпат. У нас вела екскурсію пані Марія, дуже добре все було організовано. Ми наступного року знов в гості поїдемо на екскурсію.
Цитата
 
 
#3 Олена 16.05.2015, 11:47
Їздили з другом два тижні тому до друзів у Франківськ, ось і скористалися змогою і з"їздили до трембітаря...)) нам дуже сподобалося: чудова природа і дружня атмосфера! Якби була змога, то поїхала б ще...)) ;-)
Цитата
 
 
#2 Марина 16.05.2015, 07:03
Ми їздили "У гості до трембітаря" на початку травня. Прогулявшись гірською стежкою, насолоджуючись свіжим повтрям і красою Прикарпаття, потрапили до трембітаря Микола. Поважний та веселий дядько. Від звуку його трембіти аж мурахи пробігли по тілу. Відвідали будинок-музей фільму "Тіні забутих предків", в зйомках якого брали участь місцеві жителі. На зворотньому шляху пофотогрфувалис ь біля водоспаду в Яремче. Екскурсія залиши приємні враження, хоча ми і натомилися, додому поверталися з гарним настроєм і сувенірами з Прикарпаття.
Цитата
 
 
#1 Валентина 15.05.2015, 10:45
9 травня ми їздили компанією на цю екскурсію, по опису чекали дуже багато цікавого, але нам показали далеко не все, що описано тут. До трембітаря ми піднімалися, дуже приємний та колоритний пан Михайло, показував трембіту, пригощав настоянкою, тут все супер було. Але ніякого театрального дійства та музею не було, бо водили нас до іншого трембітаря, ніж зазначений. В музей "Тіні забутих предків" нас також не водили, сказали, що то інша екскурсія. Ми із собою взяли бутерброди, бо виїхали рано і в обід вже були голодні, але відпочинок на обід не був передбачений, поїли можна сказати "на ходу" :sad: Не дуже приємне враження лишив наш екскурсовод Роман (у Верховині нас чекала місцева екскурсовод,яка вела в гори) - після пари келихів настоянки у трембітаря не дуже адекватно повів себе в одній ситуації... і чомусь зібрав з нас не по 15грн для трембітаря,як зазначено тут, а по 20 грн. В цілому екскурсія була непогана, бо дуже гарна природа- ліс та гори, але не сподобалась організація екскурсії, не подумали про відпочинок на обід.
Цитата
 
Увійти

Зареєструватися


JoomShaper