Еней — Замки Тернопільщини
Еней

Замки Тернопільщини

ЗАМКИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ

Івано-Франківська (07:30) - Збараж - Вишнівець - Кременець - Івано-Франківськ

 

Збараж. Давнє містечко розкинулось за 17 кілометрів на північний схід від Тернополя. Тут розташований один із найкраще збережених (відновлених) замків Тернопілля. Його варто відвідати тому що не завжди зустрінеш в одному місті красивий костел, дивовижний парк та замок, в якому розміщуються цікаві музейні експонати. Завжди приємно, коли дійсне перевершує твої сподівання. Саме так і є у Збаражі. Перша згадка про місто датується 1211 роком в Галицько – Волинському літописі. У Збаражі знаходиться перлина архітектури та історичний скарб Тернопільського краю - Збаразький замок. Він є сучасним туристичним об'єктом, в якому збережений історичний колорит середньовіччя. Сьогодні в замку розміщені виставкові зали з тематичними експозиціями, виставками, картинною галереєю, музейними відділами. Навколо замку розташований чудовий парк з алеями. Окрім замку та парку біля нього, цікавими для туриста є монастир Бернардинів та церква Успіння Пресвятої Богородиці, які є пам'ятками архітектури національного значення.

Вишнівець. Ще півгодини подорожі трасою на північ від Збаража і ви потрапляєте у родинне гніздо давнього роду магнатів Вишнівецьких, представники якого були правителями держав тавоєначальниками, будівничими та благодійниками. Цей рід володів величезними багатствами і був відомий усій Європі. Та ті із Вишнівецьких, які приймали корону ніколи не були щасливими, королівська влада не приносила щастя в їхні долі. Про державні інтиги, славні, загадкові та трагічні долі Вишнівецьких ви почуєте у стінах їхнього палацу, які сьогодні турботливо і повільно реставруються. Перша згадка про Вишнівець датується 1395 роком. Тут зберігся палацово-парковий комплекс XV - XVIII cт. Палац побудований у стилі класицизму. Подорожуючи по Волині, у Вишнівці побував Т.Г.Шевченко, а також французький письменник Оноре де Бальзак. Попри свої значні втрати Вишневецький ансамбль і сьогодні залишається одним з визначних пам'яток України. Поруч з палацом, на схилі замкової гори, розташована Вознесенська церква, в підземеллях якої спочивають представники роду Вишневецьких. Реставратори комплексу мріють зробити його представницьким центром для міжнародних зустрічей, відновити його світову славу та пишне убранство залів, побудувати готель для мандрівників. А поки що ми маємо можливість, потинятись залами, розглянути портрети знаменитих Вишнівецьких і влаштувати променад хоча й запущеним, але досі неповторним парком.

Далі ми переїжджаємо до Кременецького замку. Кременецький замок побудований в ХІІІ столітті, на замковій горі, висотою 400 метрів над рівнем моря, на місці давньоруського городища. Вигідне важкодоступне розташування фортеці зумовило те, що її не зміг здобути в 1226 році угорський король Андраш ІІ, в 1240-1241 роках монголо-татарський хан Батий, в 1255 році воєвода хана Батия - Куресма. Лише в 1261 році замок був розібраний на вимогу монголо-татарського князя, правителя захоплених монгольськими дикими ордами територій на правому березі Дніпра, Бурундая, князем Васильком Романовичем, за умови мирного договору. Цікава історія замків запам’ятається надовго після такої екскурсії.

Орієнтовний час повернення до м. Івано-Франківськ о 20:00 год.
 

У вартість входить:

• проїзд комфортабельним автобусом по маршруту;
• супровід гіда-екскурсовода;
• екскурсійне обслуговування;
• страхування на час подорожі.

У вартість не входить:

• вхідні квитки на екскурсійні об’єкти:
• збаразький замок - 20 грн./ дор., - 10 грн./ дит.;
• вишневецький замок - 20 грн./ дор., - 10 грн./ дит.;
• кременецький замок - 10 грн./ дор., - 5 грн./ дит.

Оцініть матеріал!
(62 голосів)
  • Друк
  • Email

Коментарі  

 
#4 Ірина 23.06.2015, 16:22
Вже тиждень як у захваті від екскурсії і серед знайомих нікого не залишилось, хто ще не в курсі! Екскурсія цікава, є на що подивитись, а ще сподобалось чітке виконання плану: все вчасно, без затримок, гарна робота екскурсовода та приємне спілкування. Впродовж подорожі зробила багато цікавих фото! Дякую!
Цитата
 
 
#3 Юра_A 18.06.2015, 12:41
Чудова екскурсія по видатних місцях Батьківщини.
Особливо вразила історична виставка в замку про Збараж, де зберігаються предмети історії міста з середньовіччя і до періоду Майдану.
Дякую за хороші вихідні Енею
Цитата
 
 
#2 Ірина 28.05.2015, 12:05
Ми з чоловіком звикли подорожувати закордоном, проте нещодавно вирішили відкрити для себе Україну. Вільного часу у нас було обмаль, вдома сидіти не хотілося, а тут в Енеї одноденний і такий насичений тур. Поїхали не розмірковуючи! Побачили та почули більше, ніж очікували! Дуже спобався гід, надзвичайно добре ставлення до екскурсійної группи. Закінчили день з найкращими враженнями! Шкодуємо тільки про те, що не подорожували Україною раніше. Щире дякую команді профессіоналів Енею!
Цитата
 
 
#1 Дарина М 22.05.2015, 08:38
На початку травня наша невеличка студентська компанія вирішила відпочити з користю і замовили в Енеї одноденний тур по історичній Тернопільщині. Ми навіть не очікували, що ця екскурсія виявиться такою захоплюючою і принесе стільки позитивних емоцій.Завдяки розповідям професіональног о екскурсовода ми взнали стільки цікавого про славну історію нашого краю! А архітектурні памятки Тернопілля просто вражають своєю красою. Ми вдячні турфірмі за таку пізнавальну і патріотичну подорож.
Цитата
 
Увійти

Зареєструватися


JoomShaper