Еней — Манявський скит і Манявський водоспад
Еней

Манявський скит і Манявський водоспад

МАНЯВСЬКИЙ СКИТ ТА МАНЯВСЬКИЙ ВОДОСПАД

Івано-Франківськ (09:00) – Манявський скит – Манявський водоспад – Івано-Франківськ

 
Манявський скит –
 аскетичний чоловічий монастир східного обряду (український Афон або Атос), визначний осередок духовності, культури й мистецтва України. Святе місце з цілющою, за повір'ями, джерельною водою знаходиться у мальовничому карпатському міжгір'ї з оздоровлюючим мікрокліматом, первісною дикою природою. Засновником та першим ігуменом (настоятелем) монастиря був Йов (Іван) Княгиницький (1550-1621), родом з м. Тисмениці – один з плеяди видатних представників церкви, котрі активно займалися богослужбовою і культурно-просвітницькою діяльністю. Разом з Іваном Вишенським та Захарією Копистенським у 1606 році створено чернечу общину (громаду). Роки заснування Скита Манявського – 1606-1785.

Архітектурний монастирський комплекс будівель становить ансамбль кам'яних і дерев'яних споруд, обгороджених високою кам'яною стіною з вежами й бійницями — вдалий синтез гірського рельєфу і фортифікаційних забудов. Між схилами гір, покритих вічнозеленою смерекою, з трьох сторін омивається водами (потік Батерс) (Скитець) правої притоки річки Манявки. Колись це було місце для молитви, очищення, сповіді і причастя, а рівночасно надійне сховище в часи нападів кримських татар і турецьких агресорів. Майдан монастиря має підземні склепінчасті пивниці, справжні лабіринти з потаємними виходами в гори, сполучними переходами між будівлями.

Манявський водоспад – один з найвищих і найкрасивіших і водоспадів Карпат. Розташований в гірській ущелині між обривистих скель на р.. Манявки. Долина річки протягом 200 м перед водоспадом має у нижній частині вигляд каньйону з високими стінами. Вода падає декількома каскадами з висоти близько 20 м. Зверху основного водоспаду передують ряд невеликих уступів (1,5-2 м), які утворюють зручні ванни. Біля підніжжя - невелике озерце, вода якого, за переказами, має властивість омолоджувати.

У вартість входить: проїзд комфортабельним автобусом єврокласу, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування в музеях.

Додатково оплачується: особисті витрати та харчування.

 

Оцініть матеріал!
(62 голосів)
  • Друк
  • Email

Коментарі  

 
#2 Віра 16.07.2015, 07:40
Живемо на Закарпатті, а в Манявському монастирі побували вперше. Враження неймовірні! Скит дуже гармонійно вписаний в природний ландшафт тих місць. Водопад просто чудовий. В нас велика родина та від цієї екскурсії кожен отримав для себе щось цыкаве. Хто можливість збагатити свої знання про історичні події (дякуємо нашому екскурсоводу), хтось – порухатися, доки ми йшли до водопаду. До речі, дуже зручний автобус – мала заснула на руках, але в салоні не трясло і вона проспала до самого кінця поїздки.
Цитата
 
 
#1 НАТА 03.06.2015, 12:15
Багато чула про чудовий Манявський водоспад та Манявський скит. І тому коли мені випала нагода побувати там, я не проминула таку можливість. Чудово добрались до чоловічого монастиря на комфортабельном у автобусі. Супроводжував нашу групу гід, знавець своєї справи, який багато розказав легенд, бувальщин про даний край. Манявський скит – величний монастир обнесений кам'яним муром – це серцевина духовності і культури України. Але більше мене здивував водоспад. Велич, красота, гармонія – тільки такі слова можу підібрати до нього. Від екскурсії була дуже задоволена.
Цитата
 
Увійти

Зареєструватися


JoomShaper