Еней — Закарпатський вернісаж: озеро Синевір, Колочава
Еней

Закарпатський вернісаж: озеро Синевір, Колочава

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ВЕРНІСАЖ: ОЗЕРО СИНЕВІР + КОЛОЧАВА

Івано-Франківськ (06:00) – Синевир – Колочава – Івано-Франківськ

 
закарпаття

На Вас чекають: краса карпатських гір, озера Синевир, можливість зробити фото на згадку в наймальовничішому місці Карпат а також одне з найгарніших сіл Закарпаття в якому розташовано 10 музеїв.

Синевир. Візитною карткою Українських Карпат є незрівнянної краси озеро Синевир, знане ще в народі як “Морське око”, воно вабить до себе мальовничими гірськими пейзажами та чистою кришталевою водою, в якій здавна водиться благородна форель. По середині озера знаходиться невеличкий острівець, на якому зображені легендарні Синь і Вир. Озеро утворилося приблизно 10 000 років назад на висоті 989 метрів і має максимальну глибину 22 метри.

Колочава. Одне з найгарніших сіл Закарпаття, в якому розташовано 10 музеїв, 20 пам’ятників, 50 визначних історичних місць, найвідоміші з яких музей народної архітектури та побуту “Старе село”, музей залізничної справи “Колочавська вузькоколійка”, музей “Церква святого Духа”, чотири бункери Лінії Арпада, музей місцевих повстанців “Бункер Штаєра” та музей “Колочавський бокораш”, а в корчмі “Старе село” можна почастуватися і побачити сценки із життя горян.

Одним з найпопулярніших музеїв є музей-скансен «Старе село» – перший сільський музей архітектури та побуту на Закарпатті. Відвідавши його, ви потрапите у село стародавньої Верховини, побачите кілька тисяч самобутніх колочавських експонатів, які ознайомлюють із 300-річною історією культури та побуту місцевих жителів. Історичні пам’ятки різних часів та різноманітних верств населення відтворюють спосіб життя верховинців як за соціальним статусом (бідняки, середняки), так і за видом діяльності (вівчарі, лісоруби, шевці).

Єдиний в Україні музей «Колочавська вузькоколійка» відтворює історію карпатської вузькоколійки. Ешелон складається з раритетного паровоза та 10 вагонів. Кожний вагон відтворює процес транспортування за різної влади, яка панувала у цьому регіоні. В кожному музейному вагоні - унікальні експонати, які розповідають про історію вузькоколійок на Закарпатті, про роботу і побут залізничників та їхніх пасажирів. Кожен із гостей музею «Колочавська вузькоколійка» може відчути себе пасажиром історичної залізниці, провідником і навіть черговим по станції.

Музей «Колочавський бокораш» – наймолодший у Колочаві, проте один з найцікавіших. Його називають філіалом відомого музею лісу і сплаву з Чорної Ріки, який знищила повінь. Тут Вас ознайомлять із технологією вирубування та сплавляння лісу по річці, розкажуть про давню та небезпечну професію бокораша. Також лише тут ви зможете сфотографуватися на справжнім бокорі.

У музеї «Бункер Штаєра» відображено умови проживання та переховування колочавських повстанців, які вели антирадянську діяльність та були причетні до українського визвольного руху.

Перша школа-музей на Закарпатті «Радянська школа» передає атмосферу навчання дітей у 60-70-х роках минулого століття. Тут ви зможете ознайомитись з історією колочавської державної школи, побачити всі атрибути виховання молоді в комуністичному дусі, навчитись зав’язувати піонерський галстук та заграти на справжньому горні.

Музей «Чеська школа» відтворює умови навчання дітей за чеської влади на Закарпатті. Музей складається з двох приміщень – класу та кімнати для відпочинку вчителя. Експонати основної шкільної зали показують, що у чеській державній школі дбали не лише про знання учнів, але й виховували їх у любові до республіки та її батька – Томаша Гаріга Масарика. Перед входом до класу красувався герб Чехословаччини, поряд з дошкою – портрет Президента країни, біля дверей – його погруддя.

Жителям Колочави доводилося воювати на різних війнах і за різну владу. Чимало колочавців брали участь у бойових діях далеко за межами рідної держави. Найбільше колочавців воювало в Афганістані. Тепер всіх колочавських воїнів-інтернаціоналістів вшановано у музеї «Воїнам-інтернаціоналістам». А на даху музею встановлено броньовану розвідувально-дозорну машину.

Частина відреставрованої оборонної системи часів Другої світової війни – музей «Лінія Арпада» – розташований вздовж річки Теребля. До його складу входять чотири бункери, бетонні піраміди, земляні траншеї. У командному бункері Ви побачите кулемет, автомати і рушниці, патронташі та гранати, каски та пристрій дальнього бачення, вогнемет і вогнегасник, силовий кабель і десятки інших пристосувань для війни. За кількадесятків метрів звідси — бункер-шпиталь у таких самих бетонних оковах. Тут вже є ліжка у три яруси, комплекти медобладнання, запахи ліків і препаратів, брому та йоду повітрі. Пройшовши сотню метрів вбік, потрапляєш у обитель кашоварів — котлопункт. У цьому бункері увагу привертає пузата похідна кухня-шпор, якою користувалися в угорській армії. Тут же встановлено довгий стіл, а на ньому — тарілки та ложки з нержавійки, горнята з міді, лавки, провіант.

Музей – пам’ятка дерев’яної сакральної архітектури 1795 року «Церква Святого Духа» належить до найвидатніших архітектурних досягнень Закарпаття. Двозрубна тридільна церква струнка і досконала в пропорціях. Церкву зняли з реєстрації діючих храмів 9 січня 1953 року. Згодом ікони було вмонтовано до іконостасу Шелестівської церкви в Ужгородському музеї архітектури і побуту.
 

У вартість входить:

• проїзд комфортабельним автобусом по маршруту;
• супровід гіда-екскурсовода;
• екскурсійне обслуговування в музеях;
• страхування на час подорожі.

У вартість не входить:

• вхідні квитки на екскурсійні об’єкти:
• Бункер лінії Арпада - (дорослі – 15 грн., діти до – 5 грн., заг.екскурсія - 40 грн.);
• Етнографічний музей скансен «Старе село» і Музей історії залізниці “Колочавська вузькоколійка”, Філіал музею лісу і сплаву “Колочавський бокораш” (загальний, пенсіонери - 50 грн., школярі, студенти – 20 грн.); загальна екскурсія: до 20 осіб - 200 грн., до 25 осіб - 250 грн., до 30 осіб - 300 грн., більше 35 осіб - 350 грн.;
• частування і сценки з життя горян в колочавській корчмі “Старе село”, в меню входить: сало, часник, огірок, хліб, весела карпатська водичка (45 грн./дорослий; 20 грн/діти);
• Озеро Синевір - дорослі - 15 грн., діти та студенти (при наявності студентського квитка) - 3 грн.).

Оцініть матеріал!
(84 голосів)
  • Друк
  • Email

Коментарі  

 
#2 Олег 13.06.2015, 09:49
Вирішив розвіятися після робочого тижня, не сидіти на одному місці, а помандрувати. Поїхав в цей тур, на вернісаж. Навіть не знаю, мені здається, одного дня для таких вражень замало! Хотілося б подовше затриматися і на озері Синевір, і вдумливо походити по музеях. Ну, це я напевно сам і окремо виберу час і спокійно поїду.
Цитата
 
 
#1 Дарина М 23.05.2015, 19:13
Давно мріяла побачити славнозвісний Синевир. Вибрала цей тур з Івано-Франківсь ка, тому що програма обіцяла бути цікавою. І це був дійсно венісаж! Красу закарпатського озера і гірських краєвидів важко передати словами. Окреме задоволення принесла екскурсія музеями Колочави, з цікавими коментарями нашого гіда. Всю дорогу назад ми ділились своїми захоплюючими враженнями від подорожі.
Цитата
 
Увійти

Зареєструватися


JoomShaper