Еней — Казкова Тернопільщина: печера "Кришталева" та Джуринський водоспад
Еней

Казкова Тернопільщина: печера "Кришталева" та Джуринський водоспад

КАЗКОВА ТЕРНОПІЛЬЩИНА

Івано-Франківськ (07:30) – Кривче – Червоногород – Нирків – Івано-Франківськ

 
печера

Печера "Кришталева" розташована в Тернопільській області. Довжина – 23 км. Середня ширина ходів – 2,0 м, середня висота — 2,7 м. Відома з 1721 року. Вона практично суха і є легкою для проходження. Тут спостерігається впродовж року стала температура (+10,6°С). Особливістю печери є те, що в ній підвищена іонізація повітря і води, абсолютна відсутність патогенних організмів, а недавно виявлено мінеральний болотний мул і воду. Усе це робить «Кришталеву» найперспективнішим об'єктом для лікувальних та рекреаційних цілей. Екскурсійний маршрут печери має електричне освітлення і досить зручний. Для його проходження не потрібно спеціального спорядження та одягу. Але деякі позамаршрутні ділянки печери закриті для туристів з метою запобігання порушенню мікроклімату печери та негативному впливові на ріст і збереження кристалів.

Червоногород – одне з найдавніших поселень Тернопільщини, назва якого походить від червоного кольору камінної гори, яким оточене поселення. На вершині пагорба, наче з казки постає замок 17ст., перебудований у 1806 родиною шляхтичів Понінських на перфектний палац з двома баштами в еклектичному стилі, на місці напівзруйнованого замку, який витримав багато облог особливо після турецької навали. Нині збереглися тільки дві вежі, які були збудовані архітектором Макловським.

Джуринський водоспад. Неподалік села Нирків на р.Джурин, котра впадає у Дністер, знаходиться Найбільший рівнинний водоспад України висота його - 16 м. Відомо, що водоспад з прилеглою територією був частиною парку Понінських. Поблизу нього стояла висока статуя святого з хрестом.
 

У вартість входить:

• проїзд комфортабельним автобусом по маршруту;
• супровід гіда-екскурсовода;
• екскурсійне обслуговування;
• страхування на час подорожі.

У вартість не входить:

• вхідні квитки на екскурсійні об’єкти:
• печера "Кришталева" - 25 грн./ дор., - 20 грн./ дит.

 

Оцініть матеріал!
(97 голосів)
  • Друк
  • Email

Коментарі  

 
#2 Саша 10.07.2015, 06:05
Кришталева печера вище всяких похвал! Попадаючи всередину, забуваєш про всі повсякденні проблеми. Атмосфера просто зачаровує, незабутні відчуття! Багато років назад відвідував печеру без гіда, але цього року була екскурсія з гідом просто неперевершена. Всім рекомендую відвідати памятку природи на рідній землі!
Цитата
 
 
#1 Діана 13.06.2015, 18:52
Захоплююча виявилася екскурсія. Особливо сподобалося у печері. Ніби в інший світ потрапила. Було і страшно, і цікаво, і манливо водночас. Не підозрювала, що у нас в країні є така чудасія. Інші екскурсії теж сподобалися. Гід був професійний, розповідь - цікава й доступна. Враження дуже позитивні!
Цитата
 
Увійти

Зареєструватися


JoomShaper