Еней — Замки та вина Закарпаття --- 2 дні / 1 ніч
Еней

Замки та вина Закарпаття --- 2 дні / 1 ніч

ЗАМКИ ТА ВИНА ЗАКАРПАТТЯ

Програма туру:
1 день 
06:00 Виїзд з Івано-Франківська - Чинадієво (замок Шенборна) - Мукачево (Замок Паланок) - Берегове (купання в термальних басейнах, дегустація вин у місцевих виноробів).
19:00 Поселення в готелі.  Вечеря. Час для відпочинку. Ночівля.
2 день.
07:00 Сніданок. Виселення з  готелю - Іза (оленяча ферма та виставка-продаж виробів з лози) – Міжгір’я (дегустація живого пива) – Колочава (сценки з життя горян та обід) - Івано-Франківськ.
Прибуття орієнтовно в 21:00 – 22:00.

На Вас чекають:

 • білі, червені вина з винограду;
 • екологічно чисті палинки з грушок, сливок, винограду;
 • зможете нормально помитися в термальному басейні не економлячи гарячу воду;
 • смачна їжа;
 • мінеральні води;
 • можливості зробити фотографії типу «Я і Карпати», «Я в терпальному басейні», «Ми одна команда», «О, це я зразу виставлю у Фейсбуці, хай знають», «Це Я?», «О Боже, а це хто?»;
 • гостинні люди, які приймуть Вас переночувати, як найліпших цімборів, але лише на одну ніч.
 

Древній замок Паланок видно, з якого б ви боку не наближалися до Мукачева. Овіяний легендами і бойовою славою, він увінчує своїми могутніми фортечними спорудами одиноку гостроверху сопку на довколишній рівнині. Мукачівський замок - визначний воєнно-архітектурний пам'ятник середньовіччя - був збудований для охорони і контролю торгових і воєнних шляхів, що схрещувалися тут. Один із цих шляхів проходив через Верецький перевал і в сиву давнину називався Великими руськими воротами. Біля м. Мукачева він виходив у Середньо-дунайську низовину, з'єднуючи її з Східною Европою. Це був один з тих історичних шляхів, яким переселялися народи. Тут проходили, витісняючи один одного, гунни, обри, готи і багато інших народів і племен.

 

Елегантний мисливський замок-палац графів Шенборнів знаходиться в урочищі Берегвар на околиці Чинадієво, що в 10 км. від Мукачево. Австрійський архієпископ Л. Ф. Шенборн у 1728 р. отримав в подарунок від імператора Карла VI землю а районі Мукачево. Нові власники обрали мальовниче урочище Берегвар для проведення полювань та побудували дерев’яний мисливський замок. У 1890 р. Е. Ф. Шенборн збудував на його місті чудовий кам’яний замок-палац. Романтичний вид французьких замків епохи Людовіка XIV надає будівлі еклектична архітектура з домінуванням елементів неоготики та ренесансу. За основу проекту взятий астрономічний рік: 365 вікон відповідають кількості днів у році, 52 кімнати – кількості тижнів, а 12 входів – кількості місяців. Будівлю прикрашають численні башти, флюгери, яскрава черепиця, кольорові вітражі, геральдична ліпнина. А на часовій башті можна бачити родинний герб Шенборнов зі львом і короною.

 

Чим корисний берегівський басейн?

Термальні купелі міста є широко розповсюдженими природними кремнистими термальними водами і за окремими характеристиками можуть бути віднесені до так званих кремнистих терм – азотно-вуглекислих, азотно-метанових та вуглекислих на основі хлоридно-натрієвого складу різної мінералізації і т. д. Термальні води цього регіону утворились внаслідок оточуючих гір вулканічного походження. Зі збільшенням температури води збільшується і мінералізація – внаслідок цього росте концентрація натрія, кремнєвої кислоти, фтора, сульфата-іона, хлор-іона, та інших корисних елементів. Лікування термальною водою рекомендовано при різних захворюваннях і не тільки вищезгаданих: ревматичні пороки серця дорослих і дітей, 1 стадія активності процесу недостачі кровообігу, 1 початкова і 2 стадії гіпертонічної хвороби, варикозне розширення вен, тромбофлебіт, захворювання опорно-рухового апарату, поліартрити нетуберкульозного характеру, захворювання хребта, остеохондроз, травматичні порушення кісток, м'язів, суглобів, захворювання центральної і периферичної нервової системи. Цікаво, що басейн зводили в 60-х роках минулого століття як частину бази для радянських спортсменів, але пізніше геологи виявили, що вода має цілющі властивості, і тепер басейн можуть відвідувати й звичайні громадяни.

А також дегустація найкращих марочних вин Закарпаття у стародавніх винних підвалах та дегустація вин приватних господарів Берегівського району.

Колочава. Одне з найгарніших сіл Закарпаття, в якому розташовано 10 музеїв, 20 пам’ятників, 50 визначних історичних місць, найвідоміші з яких музей народної архітектури та побуту “Старе село”, музей залізничної справи “Колочавська вузькоколійка”, музей “Церква святого Духа”, чотири бункери Лінії Арпада, музей місцевих повстанців “Бункер Штаєра” та музей “Колочавський бокораш”, а в корчмі “Старе село” можна почастуватися і побачити сценки із життя горян.

Одним з найпопулярніших музеїв є музей-скансен «Старе село» - перший сільський музей архітектури та побуту на Закарпатті. Відвідавши його, ви потрапите у село стародавньої Верховини, побачите кілька тисяч самобутніх колочавських експонатів, які ознайомлюють із 300-річною історією культури та побуту місцевих жителів. Історичні пам’ятки різних часів та різноманітних верств населення відтворюють спосіб життя верховинців як за соціальним статусом (бідняки, середняки), так і за видом діяльності (вівчарі, лісоруби, шевці).

 

Єдиний в Україні музей «Колочавська вузькоколійка» відтворює історію карпатської вузькоколійки. Ешелон складається з раритетного паровоза та 10 вагонів. Кожний вагон відтворює процес транспортування за різної влади, яка панувала у цьому регіоні. В кожному музейному вагоні - унікальні експонати, які розповідають про історію вузькоколійок на Закарпатті, про роботу і побут залізничників та їхніх пасажирів. Кожен із гостей музею «Колочавська вузькоколійка» може відчути себе пасажиром історичної залізниці, провідником і навіть черговим по станції.

Музей «Колочавський бокораш» - наймолодший у Колочаві, проте один з найцікавіших. Його називають філіалом відомого музею лісу і сплаву з Чорної Ріки, який знищила повінь. Тут Вас ознайомлять із технологією вирубування та сплавляння лісу по річці, розкажуть про давню та небезпечну професію бокораша. Також лише тут ви зможете сфотографуватися на справжнім бокорі.

У музеї «Бункер Штаєра» відображено умови проживання та переховування колочавських повстанців, які вели антирадянську діяльність та були причетні до українського визвольного руху.

 

Перша школа-музей на Закарпатті «Радянська школа» передає атмосферу навчання дітей у 60-70-х роках минулого століття. Тут ви зможете ознайомитись з історією колочавської державної школи, побачити всі атрибути виховання молоді в комуністичному дусі, навчитись зав’язувати піонерський галстук та заграти на справжньому горні.

Музей «Чеська школа» відтворює умови навчання дітей за чеської влади на Закарпатті. Музей складається з двох приміщень – класу та кімнати для відпочинку вчителя. Експонати основної шкільної зали показують, що у чеській державній школі дбали не лише про знання учнів, але й виховували їх у любові до республіки та її батька – Томаша Гаріга Масарика. Перед входом до класу красувався герб Чехословаччини, поряд з дошкою – портрет Президента країни, біля дверей – його погруддя.

Жителям Колочави доводилося воювати на різних війнах і за різну владу. Чимало колочавців брали участь у бойових діях далеко за межами рідної держави. Найбільше колочавців воювало в Афганістані. Тепер всіх колочавських воїнів-інтернаціоналістів вшановано у музеї «Воїнам-інтернаціоналістам». А на даху музею встановлено броньовану розвідувально-дозорну машину. 

Частина відреставрованої оборонної системи часів Другої світової війни - музей – «Лінія Арпада» - розташований вздовж річки Теребля. До його складу входять чотири бункери, бетонні піраміди, земляні траншеї. У командному бункері Ви побачите кулемет, автомати і рушниці, патронташі та гранати, каски та пристрій дальнього бачення, вогнемет і вогнегасник, силовий кабель і десятки інших пристосувань для війни. За кількадесятків метрів звідси — бункер-шпиталь у таких самих бетонних оковах. Тут вже є ліжка у три яруси, комплекти медобладнання, запахи ліків і препаратів, брому та йоду повітрі. Пройшовши сотню метрів вбік, потрапляєш у обитель кашоварів — котлопункт. У цьому бункері увагу привертає пузата похідна кухня-шпор, якою користувалися в угорській армії. Тут же встановлено довгий стіл, а на ньому — тарілки та ложки з нержавійки, горнята з міді, лавки, провіант.

Музей - пам’ятка дерев’яної сакральної архітектури 1795 року «Церква Святого Духа» належить до найвидатніших архітектурних досягнень Закарпаття. Двозрубна тридільна церква струнка і досконала в пропорціях. Церкву зняли з реєстрації діючих храмів 9 січня 1953 року. Згодом ікони було вмонтовано до іконостасу Шелестівської церкви в Ужгородському музеї архітектури і побуту.
 
У вартість входить: проїзд автобусом по маршруту, 1 ночівля в приватних міні-готелях, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування, страхування на час подорожі.

Додатково оплачуються: вхідні квитки на екскурсійні обєкти, харчування, купання в термальному басейні, дегустація вин.

Вартість вхідних квитків:

 • територія замку Шенборна (загальний – 8 грн., учні – 6 грн.),
 • замок Паланок (загальний і студентський – 10 грн., учні – 5 грн.),
 • термальний басейн в Берегово (загальний – 100 грн./год., діти дошкільного віку – 70 грн./год.),
 • дегустація вин (50 грн./особа, екскурсія без споживання вина 30 грн./особа).
 • Бункер лінії Арпада у В.Грабівниці (дорослі – 20 грн., діти до 10 років – 5 грн.);
 • Етнографічний музей скансен «Старе село» і Музей історії залізниці “Колочавська вузькоколійка”, Філіал музею лісу і сплаву “Колочавський бокораш” (загальний, пенсіонери, студенти - 15 грн., школярі – 5 грн.);
 • Музей “Церква святого Духа” (загальний, пенсіонери, студенти - 10 грн., школярі – 5 грн);
 • частування і сценки з життя горян в колочавській корчмі “Старе село”, в меню входить: сало, часник, огірок, хліб, весела карпатська водичка (50 грн./особа при групі від 10 осіб).
 • оленяча фірма: загальний, пенсійний і студентський - 10 грн., школярі – 5 грн., хто буде мати роги більші як в оленів, то пустят го задурно.
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
 • Друк
 • Email
Увійти

Зареєструватися


JoomShaper