Еней — Про США
Еней
Подробнее на сайте: http://medicine-plus.ru http://free-health.ruhttp://israeli-medicine.ru http://german-medicine.ruhttp://begin-travel.ruGo to top of pagehttp://more-health.ru http://grand-business.ruhttp://firstmedicine.ruhttp://natural-treatment.ru http://grand-medicine.ruhttp://rich-health.ru http://pilot-in2it.ruGo to top of pagehttp://free-medicine.ruhttp://live-medicine.ruhttp://mellmo.ru

Про США

Про США

Сполучені Штати Америки

 

США, Сполу́чені Шта́ти, Шта́ти, Аме́рика (англ. United States of America, USA, U.S., the USA, America, the States) — федеративне об'єднання в Північній Америці, що складається з 50 штатів: Аляски, Гаваїв, 48 штатів на території між Атлантичним і Тихим океанами і між Канадою і Мексикою та федерального (столичного) округу Колумбія. Окрім того, США належать Віргінські острови та Пуерто-Рико у Вест-Індії, Східне Самоа, Гуам та інші острови в Океанії.

Столиця — місто Вашингтон.

Площа країни 9 826 675 км², населення — 315,663,000 осіб (оцінка 2013 року, 3-тє місце у світі).

Офіційна мова — англійська (де-факто), юридично офіційної мови немає. Сполучені Штати — одна з найбільш етнічно строкатих і мультикультурних країн у світі, що склалося історично внаслідок великомасштабної імміграції з різних країн та континентів.

Грошова одиниця — долар США. 

Оскільки країна розташована на великій території, в ній представлені практично всі кліматичні зони — від арктичного клімату на півночі Аляски до тропічного в штаті Гаваї і на півдні Флориди.

Схили Кордильєр покриті густими хвойними лісами, Аппалачів — лісами з широколистяних порід; прерій майже не залишилося. На півночі Аляски поширена тундрова рослинність. Річки, що утворили глибокі каньйони, впадають в Тихий океан.

Міссісіпі (з притокою Міссурі) — одна з найдовших річкових систем планети — протягнулася на 6420 км. Інші великі річки США: Гудзон, Міссісіпі, Міссурі, Колорадо, Колумбія, Снейк, Ріо-Гранде, Огайо.

На межі з Канадою розташовані Великі озера — Верхнє, Гурон, Мічиган, Ері, Онтаріо.

Найбільші міста: Нью-Йорк (20 млн осіб), Лос-Анджелес (16 млн осіб), Чикаго (9 млн осіб), Сан-Франциско (6 млн осіб).

Крім того, у країні близько 50 міст з населенням понад 1 млн осіб. Об'єднання великих міських агломерацій утворюють мегаполіси — Приатлантичний (45 млн), Приозерний (35 млн), Каліфорнійський (25 млн осіб).

Сполучені Штати Америки — багатокультурна держава, де проживають представники різноманітних етнічних груп, традицій і цінностей. Окрім нині малочисельних корінних американців і корінних жителів Гавайських островів, майже всі американці (або їхні пращури) емігрували у США впродовж останніх п'яти століть[80]. Відтак культура, носіями якої є більшість американців — масова американська культура —західна культура зі значним впливом традицій європейських іммігрантів та впливом традицій, привнесених рабами з Африки[5][81]. Відносно нещодавня імміграція з Азії й особливо Латинської Америки також додали до американської культури свої культурні особливості.

Американська кухня найбільш повно відбиває менталітет всієї американської нації і характеризується раціоналістичністю, стандартизованістю й масовістю. Її основними продуктами стали консервипрезерви, ковбасні вироби, бутерброди і готові напої, найчастіше холодні: віскіпивококтейлісоки. Лише деякі гарячі страви швидкого готування, зручні для стандартизації порцій і цін, допускалися в цю кухню: стейки,бургерисосискияєчняЧай, що вимагає особливих умов заварювання, ставав незручним у цьому «потоці», тому неминуче втрачав якість, і зрештою його майже повністю витіснила кава. Однак, ці тверді правила пом'якшувалися тим, що в США паралельно зберігалися і культивувалися національні кухні, зокрема італійськакитайська і японська. Типові страви: гамбургеряблучний пирігстейкморозивохот-догсмажена куркакартопля фрікока-кола.

Національні свята

  • Друк
  • Email
Увійти

Зареєструватися


JoomShaper