Еней — Карпатська Феєрія: Гошів - Вигода - озеро Синевір - Колочава --- 2 дні / 1 ніч
Еней

Карпатська Феєрія: Гошів - Вигода - озеро Синевір - Колочава --- 2 дні / 1 ніч

06-sinevir-by-Oleksii-Lebediev

КАРПАТСЬКА ФЕЄРІЯ: ГОШІВ - ВИГОДА - ОЗЕРО СИНЕВІР - КОЛОЧАВА
Івано-Франківськ (08:00) – Вигода – Гошів – Вишків – озеро Синевир – Колочава – Івано-Франківськ
2 дні / 1 ніч

На Вас чекають: краса карпатських гір, озера Синевир, можливість зробити фото на згадку в наймальовничішому місці Карпат а також одне з найгарніших сіл Закарпаття в якому розташовано 10 музеїв;

Програма туру:
1 день 
08:00 Виїзд з Івано-Франківська.
10:30 Прибуття в  Вигоду.
11:00 Початок екскурсії "Карпатський трамвайчик". 
15:30 Переїзд у Гошів. Екскурсія.
17:00 Переїзд в Вишків.
18: 30 Поселення в готелі.  Вечеря. Час для відпочинку. Ночівля.
 
2 день.
07:00 Виселення з  готелю. Сніданок.
08:00 Виїзд на Синевір та екскурсія по Колочаві. Обід.
17:00 Виїзд в Івано-Франківськ. Прибуття орієнтовно в 20:00 – 21:00.
 
Вигода – Карпатський трамвай. Всіх романтиків і шанувальників гір гостинно кличе до себе вузькоколійна залізниця, яка почала будуватися для транспортування лісу бароном Леопольдом Поппером в кінці ХІХ ст. Ширина колії становить 770 мм, це в два рази менше за звичайну залізничну колію. Чотирьохгодинна подорож на т.з. “карпатському трамваї” проходить надзвичайно мальовничим маршрутом по найгарніших та найекологічниших місцях Карпат. Ви зможете милуватися чарівною природою: горами, річками Мізунькою та Свічею, Мізуньськими водоспадами, вгамувати спрагу водою з гірських джерел, оздоровитися мінеральною водою “Горянка” (типу “Нафтуся”), скуштувати чай з карпатських трав у баби Ганки. Повернувшись додому, Вам ще довго ввижатимуться карпатські краєвиди та долинатиме пісня стрімких потоків із кришталевою водою.

 

Гошів. Відоме по всій Україні відпустове місце завдяки чудотворній іконі Божої Матері (1737р.), яка знаходиться в церкві Преображення (1842р.) Василіянського монастиря заснованого в 1570 р. на Ясній Горі в Карпатах. Всі бажаючі можуть піднятися на гору по Хресній дорозі.

 

Синевир. Візитною карткою Українських Карпат є незрівнянної краси озеро Синевир, знане ще в народі як “Морське око”, воно вабить до себе мальовничими гірськими пейзажами та чистою кришталевою водою, в якій здавна водиться благородна форель. По середині озера знаходиться невеличкий острівець, на якому зображені легендарні Синь і Вир. Озеро утворилося приблизно 10 000 років назад на висоті 989 метрів і має максимальну глибину 22 метри.

Колочава. Одне з найгарніших сіл Закарпаття, в якому розташовано 10 музеїв, 20 пам’ятників, 50 визначних історичних місць, найвідоміші з яких музей народної архітектури та побуту “Старе село”, музей залізничної справи “Колочавська вузькоколійка”, музей “Церква святого Духа”, чотири бункери Лінії Арпада, музей місцевих повстанців “Бункер Штаєра” та музей “Колочавський бокораш”, а в корчмі “Старе село” можна почастуватися і побачити сценки із життя горян.

Одним з найпопулярніших музеїв є музей-скансен «Старе село» - перший сільський музей архітектури та побуту на Закарпатті. Відвідавши його, ви потрапите у село стародавньої Верховини, побачите кілька тисяч самобутніх колочавських експонатів, які ознайомлюють із 300-річною історією культури та побуту місцевих жителів. Історичні пам’ятки різних часів та різноманітних верств населення відтворюють спосіб життя верховинців як за соціальним статусом (бідняки, середняки), так і за видом діяльності (вівчарі, лісоруби, шевці).

 

Єдиний в Україні музей «Колочавська вузькоколійка» відтворює історію карпатської вузькоколійки. Ешелон складається з раритетного паровоза та 10 вагонів. Кожний вагон відтворює процес транспортування за різної влади, яка панувала у цьому регіоні. В кожному музейному вагоні - унікальні експонати, які розповідають про історію вузькоколійок на Закарпатті, про роботу і побут залізничників та їхніх пасажирів. Кожен із гостей музею «Колочавська вузькоколійка» може відчути себе пасажиром історичної залізниці, провідником і навіть черговим по станції.

Музей «Колочавський бокораш» - наймолодший у Колочаві, проте один з найцікавіших. Його називають філіалом відомого музею лісу і сплаву з Чорної Ріки, який знищила повінь. Тут Вас ознайомлять із технологією вирубування та сплавляння лісу по річці, розкажуть про давню та небезпечну професію бокораша. Також лише тут ви зможете сфотографуватися на справжнім бокорі.

У музеї «Бункер Штаєра» відображено умови проживання та переховування колочавських повстанців, які вели антирадянську діяльність та були причетні до українського визвольного руху.

 

Перший школа-музей на Закарпатті «Радянська школа» передає атмосферу навчання дітей у 60-70-х роках минулого століття. Тут ви зможете ознайомитись з історією колочавської державної школи, побачити всі атрибути виховання молоді в комуністичному дусі, навчитись зав’язувати піонерський галстук та заграти на справжньому горні.

Музей «Чеська школа» відтворює умови навчання дітей за чеської влади на Закарпатті. Музей складається з двох приміщень – класу та кімнати для відпочинку вчителя. Експонати основної шкільної зали показують, що у чеській державній школі дбали не лише про знання учнів, але й виховували їх у любові до республіки та її батька – Томаша Гаріга Масарика. Перед входом до класу красувався герб Чехословаччини, поряд з дошкою – портрет Президента країни, біля дверей – його погруддя.

Жителям Колочави доводилося воювати на різних війнах і за різну владу. Чимало колочавців брали участь у бойових діях далеко за межами рідної держави. Найбільше колочавців воювало в Афганістані. Тепер всіх колочавських воїнів-інтернаціоналістів вшановано у музеї «Воїнам-інтернаціоналістам». А на даху музею встановлено броньовану розвідувально-дозорну машину. 

Частина відреставрованої оборонної системи часів Другої світової війни - музей – «Лінія Арпада» - розташований вздовж річки Теребля. До його складу входять чотири бункери, бетонні піраміди, земляні траншеї. У командному бункері Ви побачите кулемет, автомати і рушниці, патронташі та гранати, каски та пристрій дальнього бачення, вогнемет і вогнегасник, силовий кабель і десятки інших пристосувань для війни. За кількадесятків метрів звідси — бункер-шпиталь у таких самих бетонних оковах. Тут вже є ліжка у три яруси, комплекти медобладнання, запахи ліків і препаратів, брому та йоду повітрі. Пройшовши сотню метрів вбік, потрапляєш у обитель кашоварів — котлопункт. У цьому бункері увагу привертає пузата похідна кухня-шпор, якою користувалися в угорській армії. Тут же встановлено довгий стіл, а на ньому — тарілки та ложки з нержавійки, горнята з міді, лавки, провіант.

Музей - пам’ятка дерев’яної сакральної архітектури 1795 року «Церква Святого Духа» належить до найвидатніших архітектурних досягнень Закарпаття. Двозрубна тридільна церква струнка і досконала в пропорціях. Церкву зняли з реєстрації діючих храмів 9 січня 1953 року. Згодом ікони було вмонтовано до іконостасу Шелестівської церкви в Ужгородському музеї архітектури і побуту.

ВАРТІСТЬ ТУРУ ПІД ЗАПИТ

*мінімальна група 15 осіб 

У вартість входить: проїзд комфортабельним автобусом, проживання в готелі, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування в музеях, страхування на час подорожі.

Додатково оплачуються: харчування, вхідні квитки в туристичних об’єктах.

Вартість вхідних квитків:

  • "Карпатський трамвайчик" - 100 грн /50 грн.;

  • національний парк "Синевір" - дорослі - 15 грн., діти та студенти (при наявності студентського квитка) - 3 грн.)

  • Бункер лінії Арпада у В.Грабівниці (дорослі – 20 грн., діти до 10 років – 5 грн.);

  • Етнографічний музей скансен «Старе село» і Музей історії залізниці “Колочавська вузькоколійка”, Філіал музею лісу і сплаву “Колочавський бокораш” (загальний, пенсіонери, студенти - 35 грн., школярі – 20 грн.);

  • Музей “Церква святого Духа” (загальний, пенсіонери, студенти - 10 грн., школярі – 5 грн);

  • частування і сценки з життя горян в колочавській корчмі “Старе село”, в меню входить: сало, часник, огірок, хліб, весела карпатська водичка (50 грн./особа при групі від 10 осіб).

 

Оцініть матеріал!
(12 голосів)
  • Друк
  • Email
Увійти

Зареєструватися


JoomShaper